Як батькам допомогти дуже активній дитині

Деякі діти дуже активні та стрімкі. Вони дуже рано починають скакати, бігати, кричати і на великій швидкості несуться через своє дитинство. Так, дуже активні діти можуть створювати певні проблеми батькам і педагогам, пригнічуючи своєю поведінкою. Але вони зовсім не «проблемні» діти, а просто потребують додаткової підтримки та розуміння оточуючих. Ось як їм можна допомогти.

Зрозумійте енергетичний потенціал вашої дитини

Звичайно, маючи найбільш позитивні наміри, дорослі хочуть, щоб їхня дуже активна дитина поводилась так, нібито вона хтось інший: заспокоїлася, тримала себе в руках, перестала робити щось, що вона робить. Але батьки повинні розуміти, що чим частіше активна дитина чує: «Перестань!», тим більш ізольованою вона стає, як психологічно, так і соціально.

Обов’язково виділяйте спеціальний час для ігор

Гра надає їй упевненості й допомагає почуватися правильно зрозумілою. Спробуйте рухатись у руслі енергетики вашої дитини, а не проти неї, та спостерігайте, як ваш малюк буде поступово перетворюватися з напруженого згустку енергії на щасливу й розслаблену дитину.

Установлюючи обмеження, звертайте увагу на почуття дитини

Оскільки дуже активним дітям уже неодноразово казали зупинитися, пригальмувати, зробити те або це, вони стають «глухими» до словесних обмежень. У такому випадку краще за все діяти без слів: просто підійдіть до дитини, опустить дружню, але тверду руку їй на плече, обніміть її двома руками й таким чином припиніть поведінку, яка виходить за рамки. Якщо ви не станете використовувати крик, накази та критику, а зосередитесь безпосередньо на дитині, присвятивши їй всю свою увагу, у вас буде більше енергії, щоб вислухати її, і ваш малюк зможе щиро відкритись вам.

Поради  батькам

1. Якщо ви бажаєте здоров’я своїм дітям, необхідно побудувати весь побут у сім’ї за принципами здорового способу життя:
  1. Якщо ви бажаєте бачити вашу дитину працьовитою ( а лише це дає змогу реалізувати себе в житті і претендувати на успіх), то:
  1. Якщо ви хочете бачити своїх дітей здатними збудувати міцну сім’ю, бути щасливим у ній, подарувати вам вдячних і культурних онуків, то:
  1. Якщо ви хочете бачити своїх дітей культурно розвиненими особистостями, то:
  1. Якщо ви НЕ бажаєте бачити своїх дітей  безпринципними, тов жодному разі не дозволяйте собі займатися в присутності ваших дітей плітками, критиканством на адресу своїх родичів, знайомих, вчителів.  Звичайно, ілюзії небезпечні, однак зневіра у людях – страшніше, бо ілюзії нас підводять іноді, а зневіра отруює життя щохвилини. Особливо неприпустиме розвінчування учителя, який з усіма своїми недоліками намагається навчити хорошого. Якщо батьки навіюють своїй дитині недовіру до вчителя, дитина робитиме протилежні висновки навіть із того, що є правильним з усіх точок зору.

Таким чином, вся система виховання в сім’ї повинна будуватись лише за двома принципами:

1. Ваш власний стиль і поведінка мають відповідати вашому ідеалу у вихованні.
  2. Відповідно до вашого ідеалу ви повинні забезпечувати такі умови, за яких різні види корисної діяльності поступово сформують особистість з вашої дитини.